Putin: Rusiya öz hərəkətləri ilə dünyanı daha ədalətli edəcək
"İndi Dünyada və Rusiyada baş verən bütün dəyişikliklər daha yaxşıya doğru aparır və Rusiya Federasiyası öz hərəkətləri ilə dünyanı daha ədalətli edə biləcək".
Marja.az xəbər verir ki, bunu, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin bildirib.
Bazar günü Putin, Rusiya uşaq və gənclər hərəkatının birinci qurultayının iştirakçılarına videomüraciət edib.
"Yəqin bilirsiniz ki, böyük dəyişikliklər təkcə Rusiyada deyil. Bütün dünya dəyişir. İnanıram ki, bunlar yaxşılığa doğru dəyişikliklərdir və ümid edirəm ki, əməllərimiz, qətiyyətimiz və eyni zamanda, niyyətlərimizin, planlarımızın, prinsiplərimizin açıqlığı ilə dünyanı daha ədalətli edə biləcəyik",- Prezident qeyd edib.
Putin vurğulayıb ki, Dünya - bütün xalqların həqiqətən bərabər olduğu, hər kəsin hörmət olunmaq, öz adət-ənənələrinə riayət etmək, öz dilində danışmaq, əcdadlarına hörmət etmək hüququ olduğu və insanın hansı şəraitdə böyüməsindən, hansı ailədən olmasından asılı olmayaraq hər kəsin maksimum reallaşmaq imkanının olduğu bir yer olmalıdır.