Prezident Ərdoğan Zelenski ilə telefon danışığı aparıb
Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenski arasında telefon danışığı olub.
Marja xəbər verir ki, Rusiya və Ukrayna nümayəndə heyətlərinin çərşənbə axşamı İstanbulda apardıqları danışıqlar müzakirə edilib.
Prezident Ərdoğan, Ukrayna və Rusiya danışıqlar nümayəndə heyətlərinin İstanbulda keçirilən görüşünün nəticələri baxımından müharibənin sona çatması və sülhün bərqərar edilməsi istiqamətində həyata keçirilən prosesə təkan verdiyini bildirib.
İstanbul danışıqlarından sonra gərginliyi azaltmaq üçün bəzi işarələr verməyi vacib hesab etdiyini deyən prezident Ərdoğan, Ukrayna prezidenti Zelenski ilə Rusiya prezidenti Vladimir Putini bir araya gətirmək və bu görüşə Türkiyə olaraq ev sahibliyi etmək təklifini təkrarlayıb.
Ukrayna prezidenti Zelenski də Ukrayna və Rusiya nümayəndə heyətlərinin İstanbulda keçirilən görüşünə ev sahibliyi etdiyi üçün prezident Ərdoğana təşəkkür edib.