Ərdoğan Zəngilandakı “Ağıllı kənd”dən danışıb
“Qarşıdan gələn müddətdə şəhərlərimizi yeni texnologiyalar və yenilikçi yanaşmalar istifadə edərək “Ağıllı kənd”lərə çevirməliyik”.
Bu sözləri Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan İstanbulda Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının (Türk Şurası) dövlət başçılarının VIII Zirvə Toplantısında çıxışı zamanı bildirib.
“Yaşıl böyümələrə yönələn ortaq layihələrə birgə imza atmalıyıq. “Ağıllı kənd” sahəsində işğaldan azad edilən Zəngilanda başladılan işlər təqdirəlayiqdir”, - deyə o vurğulayıb.
Qeyd edək ki, hazırda Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində “Ağıllı kənd” layihəsi üzrə inşaat işləri aparılır. Azərbaycanın “AS Group” şirkəti Zəngilandakı “Ağıllı kənd”in konsepsiyasından başlayaraq layihələndirmə, tikinti, kənd üçün ağıllı həllər, alternativ enerji mənbələrindən istifadə, yeni istehsal sahələrinin yaradılması daxil tam təhvil verilməsi üzrə işləri yerinə yetirir.