Azərbaycanda da satılan model ən çox bəyənilən 10 avtomobil siyahısında
(®) Bir neçə ay öncə istehsal edilmiş və Azərbaycanda da satışları həyata keçirilən Hyundai Palisade modeli ABŞ-ın Miçiqan ştatında keçirilən və nüfuzlu "WardsAuto" tərəfindən təşkil edilmiş konfransda istehlakçılar tərəfindən bəyənilən 10 avtomobil siyahısında yer alıb.
2019 Wards 10 Best User Experience Experience başlığı altında təşkil edilmiş təqdimatda Hyundai Palisade modelinin istahlakçılar tərəfindən bəyənilən ən vacib xüsusiyyətləri onun interyerinin tərtibatının və mühəndis innovasiyalarının məhz istehlakçı mərkəzli edilməsi olub. Mövzunun yalnız rahat funksionallıqla bitməməsi və modelin tərtibatının bütövlükdə ailə avtomobilləri üçün daxili dizayn konsepsiyasına yenilikləri gətirmiş oluması istehlakçılar tərəfindən yüksək dərəcəli müsbət təcrübə kimi qiymətləndirilib.
“Horizontal genişləndirilmiş exteryer genişlik və təhlükəsizlik atmosferi yaratmaqla bərabər, dəqiq və intuitiv dizaynla ilə istehlakçılar üçün komfortlu təcrübə imkanı yaratmağa çalışmışıq” deyə təltif olunma mərasimindəki nitqində şirkətin qlobal dizayn mərkəzinin rəhbəri Said SangYup Lee vurğulamışdır.
Qeyd edək ki, Hyundai Palisade aşağıdakı imkan və xüsusiyyətlərinə görə rəqiblərini üstələyərək tərəfindən yüksək qiymətləndirilib: