İlham Əliyev şirkətlər qrupunun sədrini qəbul etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 21-də “DP World” şirkətlər qrupunun sədri və icraçı direktoru Sultan Əhməd bin Sulaimi qəbul edib.
Marja xəbər verir ki, görüşdə Azərbaycanla Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında iqtisadi əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb.
Söhbət zamanı investisiya qoyuluşu, logistika sahələrində əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı məsələlər müzakirə edilib.
Eyni zamanda bildirildi ki, Azərbaycanın təşəbbüskarı olduğu yeni nəqliyyat dəhlizlərinin açılması və ölkəmizdə azad ticarət zonasının fəaliyyətə başlaması həm ölkələrimiz arasında, həm də regionda iqtisadi əlaqələrin genişlənməsində mühüm rol oynayacaq.
Qeyd edək ki, "DP World" Birləşmiş Ərəb Əmrliklərinin iri logistika şirkətidir. Şirkət yük logistikası, liman terminalı əməliyyatları, dəniz xidmətləri və sərbəst ticarət zonaları üzrə ixtisaslaşmışdır. "DP World" 2005 -ci ildə "Dubai Ports Authority" və "Dubai Ports International"ın birləşməsi nəticəsində yaranıb.