Azərbaycanda daha 66 nəfər COVID-19-a yoluxub, 1 nəfər vəfat edibAzərbaycan Respublikasında koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 66 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 83 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
Azərbaycanda indiyədək ümumilikdə 826 562 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib. Onlardan 816 232 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 10 009 nəfər vəfat edib, aktiv xəstə sayı 321 nəfərdir.
Ölkədə son sutka ərzində 1 846, hazırkı dövrədək isə 7 436 506 test aparılıb.
Azərbaycanda son sutkada koronavirus (COVID-19) əleyhinə 396 vaksin vurulub.
Bir gündə birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 325, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 18, üç və daha çox doza üzrə vaksinasiya olunanların sayı 40, pozitiv nəticədən sonra buster doza üzrə vaksinasiya olunanların sayı 13 nəfərdir.
Vurulan vaksinlərin ümumi sayı 13 932 675, birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların ümumi sayı 5 396 890, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 4 875 728, üç və daha çox doza üzrə vaksinasiya olunanların sayı 3 395 397, pozitiv nəticədən sonra buster doza üzrə vaksinasiya olunanların sayı isə 264 660 nəfər təşkil edir.