İsveçrənin sığorta şirkəti Rusiyada biznesini satacaq
Zurich Insurance Group biznesini Rusiya bölməsinin komandasının 11 üzvünə satacaq və Rusiyadakı kommersiya fəaliyyətini dayandıracaq.İsveçrənin Zurich Insurance Group sığorta şirkəti Rusiyadakı biznesini bölmə komandasının 11 üzvünə satmaq qərarına gəlib.
Marja xəbər verir ki, bu barədə şirkətin saytında məlumat verilib.
Hesabatda deyilir: "Yeni sahiblər müstəqil şəkildə, fərqli brend altında fəaliyyət göstərəcək. Sürix Rusiyada kommersiya fəaliyyəti ilə məşğul olmayacaq".
Sürix Sığorta Qrupu vurğulayır ki, bu əməliyyat yeni şirkətə sığorta sahəsində toplanmış təcrübəyə malik peşəkar komandanı saxlamağa və Rusiya bazarına xidmət etməyə davam etməyə imkan verəcək.
Rusiya bazarının təxminən 0,3%-i Zurich Insurance Group-un payına düşür.
Allianz Sığorta Qrupu iə istənilən halda Rusiyada müştərilər qarşısında öhdəliklərini yerinə yetirmək niyyətindədir, şirkətin işinin dayandırılması ilə bağlı məlumatlar həqiqətə uyğun deyil. Bu barədə Allianz-dan bildirilib.