Twitter kommersiya və hökumət istifadəçiləri üçün ödənişli ola bilər
Twitter sosial şəbəkəsi şirkətlər və dövlət qurumları üçün pullu ola bilər.
Marja.az xəbər verir ki, eyniadlı şirkəti satın alan sahibkar İlon Mask bu barədə çərşənbə axşamı adı çəkilən sosial şəbəkədəki səhifəsində məlumat verib.
"Twitter ümumi istifadəçilər üçün həmişə pulsuz olacaq, lakin kommersiya və ya dövlət istifadəçiləri üçün kiçik bir ödəniş tələb edə bilər", - məlumatda deyilir.
Aprelin 25-də Twitter rəhbərliyi amerikalı sahibkar İlon Maskın şirkəti 44 milyard dollara alacağını açıqlamışdır. ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birja Komissiyasının məlumatına görə, milyarder müqaviləni ləğv etmək qərarına gəlsə, Twitter-ə 1 milyard dollar cərimə ödəməli olacaq. Twitter müqaviləni ləğv etmək qərarına gəlsə, Musk təzminat alacaq. Müqavilənin bağlanma tarixi 24 oktyabr 2022-ci il tarixinə təyin edilib.
Mask daha əvvəl Twitter-i ictimai şirkətdən qeyri-ictimai şirkətə çevirmək niyyətində olduğunu açıqlamışdı, bundan sonra onun səhmləri yalnız özəl olaraq və ya birjadan satıla və ya dəyişdirilə bilər.