AccessBank-da yeni İcraçı Direktorlar təyin olunub
Bu gündən etibarən AccessBank-da Mikro və KOBM üzrə İcraçı direktor fəaliyyətə başlayır.
AccessBank-dan Marja-ya daxil olmuş məlumatda bildirilir ki, Mikro və KOBM üzrə İcraçı direktor vəzifəsinə indiyədək Bankın Mikro və Aqro Müştərilər Departamentinin rəhbəri olmuş Renat Hümbətov təyin edilib.
O, 17 ildir ki, AccessBank-da fəaliyyət göstərir. Cənab Hümbətov 2005-ci ildə Bankın sıralarına qoşulub, müxtəlif illərdə AccessBank-ın Qazax və Gəncə filiallarının rəhbəri kimi fəaliyyət göstərib.
Ruqiyyə Əliyeva isə AccessBank-ın Maliyyə üzrə İcraçı direktoru təyin edilib. O, AccessBank komandasına 2019-cu ilin dekabr ayında qoşulub və bu təyinatadək Maliyyə Departamentinin rəhbəri vəzifəsində işləyib. AccessBank-dan öncə isə PwC, Azərbaycan Beynəlxalq Bankı və Azerconnect kimi şirkətlərdə audit və maliyyə üzrə rəhbər vəzifələrdə fəaliyyət göstərib.
Ruqiyyə Əliyeva ilk ali təhsilini Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının Beynəlxalq əlaqələr fakültəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. Daha sonra isə dünyanın aparıcı biznes məktəblərindən biri olan “IE Business School”da İcraçı MBA dərəcəsini alıb.