Rusiya-Ukrayna danışıqlarının növbəti üzbəüz raundu Türkiyədə keçiriləcək - TARİX
Rusiya raundun martın 29-30-da, Ukrayna isə 28-30-da keçiriləcəyini açıqlayıb.Rusiya-Ukrayna danışıqlarının növbəti üzbəüz raundu martın 29-30-da baş tutacaq.
Marja xəbər verir ki, bunu Rusiya nümayəndə heyətinin rəhbəri, Rusiya Prezidentinin köməkçisi Vladimir Medinski "Telegram" kanalında bildirib.
"Bu gün Ukrayna ilə videokonfrans ilə danışıqların növbəti raundu olub. Nəticədə martın 29-30-da şəxsən görüşmək qərara alınıb", - o yazıb.
Görüş Türkiyədə keçiriləcək.
Ukrayna-Rusiya danışıqlarının növbəti raundu Türkiyədə keçiriləcək.
Bunu Ukrayna nümayəndə heyətinin üzvü David Araxamiya "Facebook" səhifəsində yazıb.
D. Araxamiya qeyd edib ki, Rusiya və Ukrayna nümayəndə heyətləri danışıqların növbəti raundunun 28-30 mart tarixlərində Türkiyədə keçirilməsi barədə razılığa gəliblər.
Xatırladaq ki, Rusiya və Ukrayna nümayəndə heyətləri arasında danışıqların ilk raundu fevralın 28-də Belarusun Qomel vilayətində baş tutub və görüş 5 saat davam edib. Daha sonra daha iki üz-üzə raund və onlayn görüş baş tutub.