"Rusiyada McDonald's-ın restoranlarını bağlaması şirkətə ayda 50 milyon dollara başa gələcək"
Amerika korporasiyası Ukrayna ətrafında baş verən hadisələrlə əlaqədar Rusiyadakı restoranları bağlayacaq və bazardakı bütün əməliyyatları dayandıracaq. Rusiyada McDonald's restoranlar şəbəkəsinin müvəqqəti dayandırılması şirkətə ayda 50 milyon dollara başa gələcək.
Marja xəbər verir ki, bu barədə çərşənbə günü şirkətin bəyanatına istinadən "Reuters" agentliyi məlumat yayıb.
Çərşənbə axşamı Amerikanın McDonald's korporasiyası Ukrayna ətrafında baş verən hadisələrə görə Rusiyadakı bütün restoranlarını müvəqqəti bağlayacağını və Rusiya bazarındakı bütün fəaliyyətini dayandıracağını açıqlayıb. McDonald's-ın baş direktoru Kris Kempçinski çərşənbə axşamı şirkətin saytında dərc olunmuş işçilərə məktubunda bildirib ki, şirkət Rusiyadakı bütün işçilərinə maaş verməyə davam edəcək, "Ronald McDonald House" xeyriyyə təşkilatı isə həm Rusiya, həm də Ukraynada fəaliyyətini davam etdirəcək.
Rusiya Federasiyasının Ukraynada xüsusi hərbi əməliyyatına başlamasından sonra bir çox iri xarici şirkətlər Rusiyada fəaliyyətlərini məhdudlaşdırdıqlarını açıqlayıblar.