Wizz Air ukraynalılara 100 minə yaxın bileti pulsuz təqdim edəcək
Söhbət Polşa, Slovakiya, Macarıstan və Rumıniyadan uçuşlardan gedir.Wizz Air Ukraynanın sərhəd ölkələrindən (Polşa, Slovakiya, Macarıstan, Rumıniya) qalxan bütün kontinental Avropa uçuşlarında ukraynalı qaçqınlara 100.000 pulsuz yer təklif edərək dəstək olacağını açıqlayıb.
"Wizz Air, harada olmasından asılı olmayaraq, qaçqınların son mənzillərinə çatmalarına kömək etməyə sadiqdir. Wizz Air zərurət yarandıqda qaçqınların hərəkətini dəstəkləmək üçün sərhəd ölkələrindən Avropaya daha böyük təyyarələr və əlavə uçuşlar təşkil edə bilər", - Marja xəbər verir ki, aviaşirkətin məlumatında deyilir.
Bundan əlavə, Wizz Air ukraynalılar üçün digər reyslər bilet qiymətlərinə endirimlər (xilasetmə tarifləri ) elan edib.
Uçuş sifariş etmək istəyən ukraynalı qaçqınlar bunu https://wizzair.com/#/rescue saytına daxil olaraq edə bilərlər. 100.000 pulsuz yer və xilasetmə tarifləri mart ayı ərzində səyahət üçün əlçatan olacaq. Sərnişinlərdən bron edərkən Ukrayna pasportu/şəxsiyyət vəsiqəsinin nömrəsini təqdim etmələri və qeydiyyat zamanı Ukrayna pasportunu/şəxsiyyət vəsiqəsini göstərmələri tələb olunacaq.