Medvedev Rusiyada əcnəbilərin pul vəsaitlərinə həbs qoyulmasını təklif edib
Dmitri Medvedev: Rusiyanın xaricdəki aktivləri həbs olunarsa, simmetrik cavab vermək lazımdır. Medvedevin sözlərinə görə, sanksiyalar siyasi qəbul edilir və bu cür tədbirlər Donbassda əməliyyatla bağlı qərarı dəyişməyəcək.Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının sədr müavini Dmitri Medvedev hesab edir ki, xaricdə rusların və yerli şirkətlərin pullarına həbs qoyulması halında, simmetrik cavab vermək lazımdır.
Marja xəbər verir ki, o, Ukraynadakı hərbi əməliyyatla bağlı Təhlükəsizlik Şurasının üzvlərinə qarşı qəbul edilən sanksiyaları belə şərh edib.
Onun sözlərinə görə, Rusiya bu cür tədbirlər ilə qorxudulur. Bu cür tədbirlər Donbassda əməliyyatla bağlı qərarı dəyişməyəcək.
“Buna kifayət qədər simmetrik cavab verilməlidir. Rusiyada əcnəbilərin və xarici şirkətlərin vəsaitlərinin ölkə prinsipinə uyğun olaraq həbsi. Və ya qeyri-dost yurisdiksiyalarda qeydiyyatda olan şəxslərin əmlakının milliləşdirilməsi ola bilər "deyə Medvedev "VKontakte" səhifəsində yazıb.
Medvedev “Qeyri-dost yurisdiksiyalar”a ABŞ, Avropa İttifaqı ölkələri və bir sıra dövlətlərini aid edib.
Onun fikrincə, sanksiyalar heç nəyi, o cümlədən Moskvanın Donbassdakı əməliyyatla bağlı qərarını dəyişməyəcək, onlar “siyasi imkansızlıqdan” qəbul edilib.