Azərbaycanda illik minik avtomobili istehsalı 2 min ədədi keçib
2021-ci ilin yanvar-dekabr aylarında (12 ayda) Azərbaycanda 2043 ədəd və ya 2020-ci ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 4,8% çox (və ya 93 ədəd çox) minik avtomobili istehsal olunub (yığılıb).
2021-ci ilin yanvar-noyabr aylarında (11 ayda) Azərbaycanda 1992 ədəd minik avtomobili istehsal edilmişdi. Beləliklə, dekabrda Azərbaycanda 51 ədəd minik avtomobili istehsal edilib. Sentyabrda Azərbaycandakı müəssisələr tərəfindən 302 ədəd, oktyabrda 346 ədəd, noyabrda isə 130 ədəd avtomobil buraxılmışdır.
Marja Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, 01.01.2022-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 340 ədəd təşkil edib. 01.12.2021-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 381 ədəd təşkil etmişdi.
2021-ci ili yanvar-dekabr aylarında Azərbaycanda 651 ədəd traktor istehsal edilib. İstehsal 2020-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2,2 dəfə artıb. 01.01.2022-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 53 ədəd təşkil edib.