Göyərtəsində 91 nəfərin olduğu təyyarə qəzaya uğradı - YENİLƏNİB
Rusiya MN: Qara dənizdə “Tu-154” təyyarəsinin qalıqları tapılıb
Rusiya Müdafiə Nazirliyinin radardan itər “Tu-154” təyyarəsinin qalıqları Qara dənizdə Soçi sahillərindən 1,5 km uzaqlıqda, 50-70 metr dərinlikdə aşkarlanıb.
TASS agentliyinin verdiyi məlumata görə, bu barədə Rusiya Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb.
Qeyd edək ki, bu gün Rusiya Müdafiə Nazirliyinə məxsus “Tu-154” təyyarəsi yerli vaxtla saat 05.40 (Bakı vaxtı ilə saat 06.40) radələrində Soçinin Adler aerodromundan hava qalxdıqdan qısa müddət sonra radardan itib. Suriyanın Xmeymim aerodromuna uçan Təyyarədə 83 sərnişin və 8 heyət üzvü olub.
Rusiya MN radardan itən təyyarənin göyərtəsində Aleksandrov adına ansamblın musiqiçilərinin və jurnalistlər olduğunu təsdiqləyib.
TASS agentliyinin verdiyi məlumata görə, Rusiya Müdafiə Nazirliyi “Tu-154” təyyarəsinin göyərtəsində hərbçilər, Aleksandrov adına ansamblın musiqiçiləri və 9 jurnalist olub.
Musiqiçilər Suriyanın Xmeymim aerodromunda Yeni il bayramı münasibəti ilə konsert proqrammı ilə çıxış etməyi planlaşdırıbmış.
Qeyd edək ki, bu gün Rusiya Müdafiə Nazirliyinə məxsus “Tu-154” təyyarəsi yerli vaxtla saat 05.40 (Bakı vaxtı ilə saat 06.40) radələrində Soçinin Adler aerodromundan hava qalxdıqdan qısa müddət sonra radardan itib. Təyyarədə 83 sərnişin və 8 heyət üzvü olub.
Rusiyanın göyərtəsində 91 nəfərin olduğu hərbi təyyarəsi Krasnodarda qəzaya uğrayıb.
Bu barədə "RİA Novosti" güc strukturlarındakı mənbəyə istinadən məlumat yayıb.
***08:34
Rusiyanın Müdafiə Nazirliyinə məxsus təyyarə "Tu-154" təyyarəsi Soçidə radarlardan itib.
Bu barədə "RİA Novosti" məlumat yayıb.
Məlumata görə, "Tu-154" təyyarəsində 91 nəfər olub.
"Müdafiə Nazirliyinin Tu-154 təyyarəsi Soçi aeoroportunda səmaya qalxdıqdan 20 dəqiqə sonra radarlardan itib. Onun göyərtəsində təxminən 91 nəfər olub" – deyə mənbə agentliyə bildirib.
İlkin məlumata görə, təyyarə Suriyanın Latakiya bölgəsinə doğru uçurmuş.