Qazaxıstan Prezidenti ölkədən qaçması barədə yayılan xəbərlərə cavab verdi
Qazaxıstan Prezidenti paytaxtı tərk etməyəcəyini bəyan edibQazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev xalqa müraciət edib.
TASS-ın istinadən verdiyi xəbərə görə, bu gün ikinci dəfə xalqa müraciət edən Tokayev ölkədən qaçması barədə yayılan xəbərləri təkzib edib.
O, paytaxt Nur-Sultanda olduğunu və şəhəri heç bir halda tərk etməyəcəyini bildirib.
tində asayiş keşikçiləri arasında ölüm hallarının olduğunu vurğulayan Prezident bundan sonra təhlükəsizlik qüvvələrinin etirazçılara qarşı maksimum sərt davranacağını qeyd edib.
Tokayev vəziyyətin stabilləşməsi üçün tezliklə yeni təkliflər paketi ilə çıxış edəcəyini bəyan edib.
Xəbər verdiyimiz kimi, Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev bu gündən Milli Təhlükəsizlik Şurasının sədri səlahiyyətlərini icra edəcəyini bəyan edib. Kasım-Jomart Tokayev bu vəzifədə sabiq prezident Nursultan Nazarbayevi əvəz edib.
Xatırladaq ki, 4 il əvvəl N. Nazarbayev Prezident postundan istefa verdikdən sonra Milli Təhlükəsizlik Şurasına ömürlük sədr seçilmişdi.