Türkiyə şirkəti Nyu Yorkda xidmət göstərməyə başladı
Avropa qitəsinin ardından Amerikada genişləməsinə davam edən Türkiyənin kuryer şirkəti "Getir", Nyu-Yorkda xidmət göstərməyə başlayıb.
Marja.az xəbər verir ki, sürətli çatdırma startapı olan "Getir" ötən ay Çikaqoda xidmət göstərməyə başlayaraq ABŞ bazarına daxil olmuşdur. Şirkət bugündən etibarən Nyu-Yorkda da sifariş qəbul etməyə başladığını açıqlayıb.
ABŞ əməliyyatı ilə şirkət olaraq bir dönüş nöqtəsindən keçdiklərini söyləyən "Getir" qurucusu Nazım Salur, "Nyu York, dünyanın hər yerindən insanın olduğu Amerikanın ən əhəmiyyətli, ən hərəkətli şəhəridir. Dünyanın ən əhəmiyyətli ticarət və maliyyə mərkəzidir. Nyu Yorkda zaman hər şey deməkdir, insanlar zamanla yarışır. Bu insanların gündəlik ehtiyaclarına "Getir"in geniş şəbəkəsilə 10 dəqiqə ərzində ödəyə bilmələri, bütün əzbərlərini pozan bir asanlıq olacaq" deyib.
Son dövrdə xarici bazarlarda genişlənməyi sürətləndirən "Getir", 1 il ərzində 7 Avropa ölkəsində (Böyük Britaniya, Hollandiya, Almaniya, Fransa, İspaniya, İtaliya və Portuqaliya) xidmət göstərməyə başlayıb.
"Getir" Nyu-Yorkun ardınca Bostonda fəaliyyətə başlayacaq.
"Getir", ötən Mart ayında aldığı 300 milyon dollarlıq sərmayə ilə dəyərini milyard dolların üzərinə çatdıran Türkiyənin ikinci "unicorn"u olmuşdu.