“Günay Bank”ın rəhbərliyinə yeni təyinatlar olub
17 oktyabr 2019-cu il tarixində “Günay Bank” ASC-nin səhmdarlarının ümumi yığıncağı keçirilib.
Bankdan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, yığıncaqda Budaqov İlham Aslan oğlu Müşahidə Şurasına yeni üzv seçilib. Bununla Müşahidə Şurasının tərkibi 5 nəfərdən ibarət olub.
İ. Budaqov Azərbaycan Texniki Universitetini, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetini bitirmiş, 10 ildən artıq müxtəlif banklarda rəhbər vəzifələrdə çalışmışdır, texnika üzrə fəlsəfə doktorudur.
Eyni zamanda Müşahidə Şurasının qərarına əsasən İlham Budaqov Audit Komitəsinin sədri təyin edilmiş, Səfərov İlham Nizami oğlu isə komitəyə yeni üzv seçilib. Beləliklə Audit Komitəsi üzvlərinin sayı 3 nəfərə yüksəlib.
Xatırladaq ki, "Günay Bank" 1992-ci ildə yaradılıb. Onun nizamnamə kapitalı 64,91 milyon manatdır. Bankın səhmlərinin 52,13%-i Mahmud Məmmədova (MŞ-nın sədri), 40,05%-i Yeganə Şirinovaya (“Günay Sığorta” ASC-nin 71,94%-lik səhmdarı), 2,67%-i Günay İldırımzadəyə, 2,31%-i Xanım Məmmədovaya (MŞ-nın keçmiş üzvü, “Günay Sığorta”nın 11,45%-lik səhmdarı), 1,12%-i Samir Cəfərova, 1,1%-i Mahir Xəlilova, 0,63%-i isə Fransa vətəndaşı Əhməd Mehribaniyə məxsusdur.