Azərbaycana yeni krossover gətirilir - GƏMİNİ XATIRLADIR
Hyundai-ın yeni krossover modeli "Palisade", Azərbaycana 2019-cu ilin İyul ayında gətiriləcək.
Bu barədə "Marja"ya Hyundai avtomobillərinin Azərbaycandakı rəsmi təmsilçisi "Auto Azərbaycan" şirkətindən bildirilib.
Palisade böyük avtomobildən daha çox bütün kompfortları özündə birləşdirən gəmini xatırladır. Bu model istehsalı dayandırlmış Hyundai ix55 və ya Hyundai Vercruz modelinin SUV bazarında əvəz edəcək.
Hyundai Palisade modelinin ən mühüm üstünlüyü interyer dizayında praktikliyə xüsusi diqqətin ayrılmasıdır. İnteryer dizaynı ultra müasir cizgiləri ilk baxışdan rahatlıq vəd edir. "Filtirasiy" sistemi avtomobilin içərisini tozdan təkcə qorumur həm ionizator sistemi də sərnişinlərin səhhətinin qeydina qalır. İkiqat qoruyuculu sistemi isə sərnişinlərə səssiz və hüzurlu səyahət vəd edir.
Hyundai Palisade avtomobilinin interyer dizaynı SUV sinfində ən müasir yanaşma olduğunu deməmək mümkün deyil. İnteryer dizayn zamanı şirkətin SUV flaqmanı "Sanata Fe" və yalnız hələlik Şimali Amerikada satılan hidrogen yanacağı ilə çalışan "Hyundai Nexo" modellərinin uğurundan ilhamlandığı aydın hiss olunur.
İstehsalçı "2019 Santa Fe" və "2019 Kona" haqqında avtomobil tənqidçilərinin infotaiment monitoru barədə iradlarını "Hyundai Palisade" modelində nəzərə almışdır. Eləcə də oturacaqlar və salonun əsas hissəsi "Nappo" keyfiyyətli dəridən hazırlanmışdır.
Oturacaqlar isitmə və sərinlətmə sistemləriilə təchiz olunmuşdur. Sükan Santa Fe modelinin sükanından çox fərqlənmir və qızrıcı ilə təchiz edilmişdir. Avtomobildə ümumilikdə 7 USB port çıxıs yerləşdirilmişdir. Alətlər paneli 12.3” rəqəmsal monitordur və analoq görüntü ilə sürücünün vərdişlərinə uyğunlaşır. Salonda 10.25” rəqəmsal monitor statndar timkanlrdan əlavə ön və digər sıralrdakı oturacaqları idarə etmək, arxa sıralardakı sərnişinlərə rahat danışmaq, lyuk açıb bağlamaq və s. Kimi bir sıra prosesləri idarə etmək üçün imkanlar təmin edir. Monitor Apple CarPlay və Android Auto sistemlərini dəstəkləyir.
İkinci sıradakı oturacaqlarda 3 nəfərin sıxlıq çəkməkdən vərahatlıqla oturması mümkünüdür. Avtomobilin bu hissəsi Hyundai Santa Fe və Hyundai Santa Fe XL modellərindən daha genişdir. Üstəlik 3-cü və 2-ci sıradakı oturacaqlarınidarə edilməsi onların üzərində olan cəmi bir düymə ilə həyata keçirilir. Ön oturacaqların yan hissələrində USB çıxışın olması isə sərnişinlərə səyahətin dadını çıxartmağa imkan verir. 3-cü sırada yerləşən oturacaqlar isə rahat idarə edilən olduğundan sərnişinlər üçün rahat istirahət təmin edə bilir. Üç oturacaq sırasına sahib olan SUV-lərdə adətən sərnişinlərin 1-ci və 2-ci sırada əyləşən sərnişinlərdən ciddi formada komfortsuz səyahət etməsidirsə Hyundai Palisade bu sahədə də yeniliklər gətirərək aradan qaldırmışdır.