Nazir: Heç bir podratçı şirkətə artıq pul ödənilməmişdir
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Özünəməşğulluq proqramı çərçivəsində heyvanların baha qiymətə alınması barədə iddialara münasibət bildirib.
“Marja”nın məlumatına görə, nazir keçirdiyi brifinqdə bildirib ki, heyvanların birinin 5000 manata alındığı barədə deyilənlər yalandır:
“İmzalanmış müqavilələr ilə, bir heyvan vergi və ödənişlər daxil 1800 manatdan yükək qiymətlərə alınmayıb. Vergi və digər ödənişlər çıxıldıqdan sonra qiymətlər ən yüksək 1300-1400 manat civarındadır. Heç bir podratçı şirkətə artıq pul ödənilməmişdir. Heyvanlar və avadanlıqlar ötən ildəkindən də ucuz alınıb”.
Nazir qeyd edib ki, podratçı şirkət Satınalmalar haqqında qanuna müvafiq olaraq seçilib. Seçilmiş şirkətə ödənişlər heyvan və avadanlıqların təhvil-təslim aktı və video görüntü təqdim edildikdən sonra həyata keçirilir.