Coca-Cola şirkətinin Qafqaz regionu üzrə yeni meneceri təyin edilib
Coca-Cola şirkətinin Qafqaz regionu üzrə yeni meneceri (direktor) təyin edilib.
"Marja"nı məlumatına görə, yeni menecer Adrian Çernautandır.
"Mən İyulun 1-dən Coca-Cola şirkətinin Qafqaz qregionu üzrə meneceri təyin edilmişəm. Mən Azərbaycanda işləyəcəyəm. Azərbaycanın və digər Qafqaz ölkələrinin inkişaf potensialı çox böyükdür", - Adrian Çernautan jurnalistlər ilə görüşündə bildirib.
Bundan əvvəl Adrian Çernautan "Coca-Cola Avstriya" şirkətinin icraçı direktoru işləyib. O, Maldova, Rumıniya və Macarıstanda da çalışıb.
Adrian Çernautan geniş təcrübəsi sayəsində Qafqazda strateji inkişaf, biznesin genişləndirilməsi və “Coca-Cola” brendinin əhəmiyyətinin artırılması ilə məşğul olacaq.
Adrian Çernautan qeyd edib ki, "Azerbaijan Coca-Cola Bottlers" şirkətində 300 nəfər işləyir, dollayı yolla işlə təmin edilənlərin sayı isə 3000 nəfərə yaxındır. Fəaliyyət göstərdiyi dövr ərzində (2017-ci il daxil olmaqla) şirkət Azərbaycan iqtisadiyyatına 150 milyon dollar investisiya qoyub, dövlət büdcəsinə vergi ödənişləri 250 milyon dollar məbləğində olub.