CHP-dən açıqlama! Seçki ikinci tura qalacaq
Türkiyədə Cümhuriyyət Xalq Partiyasının (CHP) sədr müavini və Partiyanın sözçüsü Bülent Tezcan, "Bu seçki Türkiyədə bir böyük dəyişikliyə indidən işarə edir. Hörmətli Muharrem İnce-nin birinci turda qələbə qazanacağı iddiası ilə bu günə qədər kampaniyamızı keçirdik. Bu andakı mənzərə seçkinin ikinci tura qalma ehtimalını çox aydın ortaya qoyur. Bu səbəbdən qutulara hər kəs sahib çıxsın, vətəndaşlar da seçki məntəqələrinə getsin" deyib.
"Marja" xəbər verir ki, Tezcan mətbuat konfransı keçirib.
Partiyasının Seçki Monitorinq Mərkəzinə gələn məlumatlara görə, CHP-nin prezident namizədi Muharrem İnce-nin 40 faiz, Rəcəb Tayyib Ərdoğanın isə 46 faiz səs topladığını bildirən Bülent Tezcan, nəticələri addım- addım izlədiklərini söyləyib.
Bu seçkini Muharrem İnce-nin qazanacağını qeyd edən Tezcan, seçki nəticələri ilə bağlı hiylə edənləri gündəmə gətirəcəklərini bildirib.