"2018-də 650-700 avtomobil satmağı hədəfləyirik” - YENİ MODELLƏR GƏLİR
HYUNDAI avtomobillərinin Azərbaycanda rəsmi distribyutoru “Auto Azərbaycan” şirkəti 2018-ci ildə 650-700 ədəd civarında avtomobil satmağı hədəfləyir.
Bunu "Marja"ya şirkətinin marketinq direktoru Rauf Cahangirov bildirib.
“2017-ci ildə yeni HYUNDAI satışları gözlədiyimizdən də yaxşı oldu. Aktiv marketinq və satış fəaliyyətləri sayəsində satışlarımızı 30% artıra bildik. Son illərin sektor üçün çətin olmasına baxmayaraq, bazar payımızı qoruyub saxlaya bilmişik. 2018-ci ildə 650-700 ədəd civarında avtomobil satmağı hədəfləyirik”.
YENİ MODELLƏRİN SATIŞINA BAŞLANACAQ
“Siz, nələrə əsasən 2018-ci ildə satışlarınızın 650-700 ədəd civarında olacağını proqnozlaşdırırsınız?” sualına Rauf Cahangirov aşağıdakı şəkildə cavab verdi:
“Hyundai-ın ən çox satılan modellərindən biri olan Santa Fe tamamilə yenilənib. Yeni Santa Fe Mart ayında Cenevrə Avtomobil Sərgisində təqdim ediləcəkdir. Bu avtomobili bəyənənlər yeni modeli gözləyirlər. Azərbaycanda tam yeni Santa Fe-nin satışlarına 2018-ci ilin yayından başlayacağımızı gözləyirik.
Həmçinin Volester modeli tam yenilənib və artıq Detroit avtomobil sərgisində nümayiş etdirilib.
Volester 3 qapılı idman üslubunda avtomobildir. Unikal dizayna malikdir. Gənc ruhlu, aktiv həyat tərzi keçirən, sürəti sevən insanlar bu avtomobilə üstünlük verirlər. Bu il baharın sonundan Veloster və Veloster Turbo modellərinin Azərbaycanda satışına başlamağı planlaşdırırıq.
2018-ci ildə yeni Santa Fe və Veloster modellərinin salonlarımızda yer almaları ilə satışlarımızın daha da artacağını gözləyirik.