“Commerzbank” mütəxəssisləri “PAŞA Bank” əməkdaşları üçün təlim keçirdi
(®) Ölkənin aparıcı korporativ maliyyə qurumu “PAŞA Bank”ın Maliyyə İnstitutları Departamentinin komandası, Almaniyanın əsas korporativ banklarından biri olan “Commerzbank”ilə əməkdaşlıq çərçivəsində birgə təlim sessiyası keçirib.
“PAŞA Bank”ın Satış və Xəzinadarlıq Departamentinin əməkdaşları üçün nəzərdə tutulmuş təlimin məqsədi ticarətin maliyyələşdirilməsi bacarıqlarını və müştəri xidmətlərini inkişaf etdirməkdir.
Bu təşəbbüs, Azərbaycanın ticarət maliyyəsi sahəsindəki təklifləri genişləndirməyə və Avropa İxrac Kredit Agentliyinin dəstəyi ilə uzunmüddətli maliyyə həlləri təqdim etməyə yönəlmişdir.
Təlimin fokuslandığı sahələr:
Ticarətin maliyyələşdirilməsinə dair biliklərinin artırılması: Proqram, komandaya ticarət və ixracın maliyyələşdirilməsi sahəsini daha dərindən anlamaq, “PAŞA Bank”ın müştəri xidmətlərini təkmilləşdirmək və müştəri ehtiyaclarına uyğun innovativ maliyyə həllərini təqdim etmək məqsədi daşıyır.
Yaşıl layihələrin təşviqi: Təlim, COP29-da vurğulanan qlobal dayanıqlılıq məqsədlərinə dəstək verərək, yaşıl və innovativ layihələrə diqqət yetirib. “PAŞA Bank” bu biliklərdən istifadə edərək Azərbaycandakı bərpa olunan enerji layihələrini dəstəkləməyi planlaşdırır.
Regional inkişafın inkişafı: Yerli layihələri dəstəkləyərək və müasir texnologiyaları qəbul edərək, “PAŞA Bank” Azərbaycanın iqtisadi və ətraf mühit inkişafında mühüm rol oynayacaq, inkişaf etmiş maliyyə xidmətlərini və davamlı təcrübələri daha əlçatan edəcəkdir.
“Commerzbank” ilə bu tərəfdaşlıq, “PAŞA Bank”ın regional inkişafda, ətraf mühitin qorunmasında və müasir maliyyə texnologiyalarının tətbiqində iştirakını gücləndirəcəkdir.