Tezliklə Ələtdə “Hell” içkiləri zavodunun tikintisinə başlanacaq
Xəbər verdiyimiz kimi, “Hell energy” şirkətinin iştirakı ilə Azərbaycanda alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması üzrə zavod yaradılacaq.
Marja.az İqtisadiyyat Nazirliyinə istinadən xəbər verir ki, hal-hazırda layihələndirmə işləri yekunlaşdırılır və yaxın zamanda Ələt Azad İqtisadi Zonasında yerləşən zavodun tikinti işlərinə başlanılması nəzərdə tutulur.
Xatırladaq ki, ötən il 10 iyul tarixində Avropa ölkələrinin qabaqcıl texnologiyalarına əsaslanan, Cənubi Qafqazda ilk alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması üzrə zavodun Azərbaycanda inşası məqsədilə tanınmış Macarıstanın “HELL Energy” şirkətlər qrupu ilə Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti arasında Birgə İştirak müqaviləsi imzalanmışdır. Zavod fəaliyyətə başladıqdan sonra 280 nəfərin daimi iş yeri ilə təmin edilməsi gözlənilir.