"Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi"nə məxsus 2 şirkət ləğv olunub
"Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" QSC-yə (ASCO) məxsus 2 şirkətin fəaliyyətlərinə xitam verilib, 1 qurumu isə şirkətə çevrilib.
“ASCO Logistics” MMC-nin fəaliyyətinə xitam verilərək “ASCO Nəqliyyat” MMC-yə (VÖEN: 2005326821) qoşulduğunu elan edib.
Marja.az Şirkətin bildirişinə istinadən xəbər verir ki, “ASCO Logistics” MMC-nin hüquq və vəzifələri “ASCO Nəqliyyat” MMC-yə keçib. “ASCO Nəqliyyat” MMC “ASCO Logistics” MMC-nin ona qoşulması nəticəsində yenidən təşkil olunduğunu elan edib.
“ASCO Mühafizə” MMC-nin də fəaliyyətinə xitam verilərək “ASCO Nəqliyyat” MMC-yə qoşulduğunu elan edib. “ASCO Mühafizə” MMC-nin hüquq və vəzifələri “ASCO Nəqliyyat” MMC-yə keçib. “ASCO Nəqliyyat” MMC “ASCO Mühafizə” MMC-nin ona qoşulması nəticəsində yenidən təşkil olunduğunu elan edib.
"Xəzər Dəniz Nəqliyyatı Layihə-Axtarış və Elmi-Tədqiqat İnstitutu" isə adını və təşkilati-hüquqi formasını dəyişərək “ASCO Mühəndislik” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə çevrildiyini elan edib.