“GL Ltd” şirkətində daha bir təyinat
“GL Ltd”-nin Hüquq məsələləri üzrə direktoru Pərviz Təhməzov 7 yanvar 2024-cü il tarixindən etibarən Hüquq və komplayens üzrə baş direktor vəzifəsinə təyin edilir.
Bu barədə Marja.az “GL Ltd” şirkətinə istinadən xəbər verir.
"Bu dəyişiklik Pərviz bəyin yeni vəzifəsinin və şirkətimizdə hüquq, komplayens və tənzimləyici normaların tələblərə uyğun idarə edilməsinin vacibliyinin bariz nümunəsidir. Pərviz bəy yeni vəzifəsində birbaşa olaraq GL şirkətinin Baş icraçı direktorunun tabeliyində fəaliyyət etməyə davam edəcəkdir.
Pərviz bəyin yeni vəzifəsində yüksək nailiyyətlər əldə edəcəyindən, həmçinin şirkətimizin standartlarını davamlı olaraq yüksəldərək əməliyyatlarımızın etik və hüquqi normalara uyğunluğunu təmin edərək onun gələcək uğurlarına əhəmiyyətli töhfə verəcəyindən əminik",- Şirkətin məlumatında deyilir.
Xəbər verdiyimiz kimi, “GL Ltd”-nin İnsan Resursları və Təlim və İnkişaf üzrə vitse-prezidenti Fəridə Ağayeva 7 yanvar 2024-cü il tarixindən etibarən İnsan resursları üzrə baş direktor vəzifəsinə təyin edilir.
Azərbaycanın ilk özəl enerji şirkəti "GL" Salyan rayonunda “Kürsəngi” və “Qarabağlı”, Abşeron yarımadasında “Buzovna-Maştağa”, “Qala” və “Zirə” yataqları olmaqla Azərbaycanda beş yataqda neft-qaz əməliyyatları həyata keçirir. GL-in biznes portfelinə “Salyan Oyl Limited”, “Taghiyev Operating Company” əməliyyat şirkətləri və sənaye üzrə çoxsaylı xidmətlər təqdim edən “GL Technical Services” daxildir.