Azərbaycan aviaşirkəti 2 "Boeing" yük təyyarəsi alıb
Xəzər və Mərkəzi Asiya regionunun aparıcı yük aviaşirkəti olan "Silk Way West Airlines" iki "Boeing 777F" yük təyyarəsinin əlavə edilməsi ilə donanmasının əhəmiyyətli dərəcədə artdığını elan edir.
Şirkətin yaydığı məlumatda bildirilir ki, ikimühərrikli təyyarələr "Silk Way West Airlines"in yükləri sürətli və etibarlı çatdırması qabiliyyətini artıracaq.
"Təyyarə parkının genişlənməsi həm də yükdaşıma qabiliyyətinin əhəmiyyətli dərəcədə artması deməkdir ki, bu da daşıyıcıya e-ticarət, əczaçılıq və istehsal daxil olmaqla müxtəlif sənaye sahələrində müştərilərinin artan ehtiyaclarını ödəməyə imkan verir. Yeni əlavələrlə aviaşirkət əsas hava yükdaşımaları bazarları arasında geniş əhatə dairəsi və səmərəli əlaqələri təmin edərək aparıcı qlobal hava yükdaşıyıcılarından biri kimi mövqeyini daha da gücləndirir".
"Silk Way West Airlines"ın prezidenti Volfqanq Mayer belə deyir: "Ekoloji cəhətdən təmiz təyyarələrin donanmamıza əlavə edilməsi ilə biz hava yük daşımalarında yeni standartlara keçid edirik. Bu genişlənmə dünya səviyyəli yükdaşıma xidmətlərini təmin etmək öhdəliyimizdə əsas addımdır, çünki davamlılıq və səmərəliliyə diqqət yetirməklə müştərilərimizin inkişaf edən ehtiyaclarını ödəmək məqsədimizi əks etdirir".
Əsası 2012-ci ildə İpək yolunun qəlbi sayılan Bakıda qoyulmuş "Silk Way West Airlines" Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda yerləşən 14 müasir "Boeing 777F", "Boeing 747-8F" və "747-400F" yük təyyarəsindən ibarət donanması ilə dünyanın müxtəlif ölkələrinə hər ay yüzlərcə uçuş həyata keçirir. Donanmasını genişləndirən "Silk Way West Airlines" 28 aprel 2021-ci ildə beş yeni 777F təyyarəsinin alınması üçün "Boeing" ilə strateji müqavilə imzalayıb, ardınca daha iki ən müasir "777-8F" yük təyyarəsinin alınması üçün 10 noyabr 2022-ci ildə müqavilə imza atıb. Həmçinin 28 iyun 2022-ci ildə "Airbus" ilə iki A350F yük təyyarəsinin alınması barədə razılığa gəlib.