"Azərbaycan Sənaye Korporasiyası"nın əsas rəhbərliyinə ödənişlər kəskin artıb
2022-ci il ərzində "Azərbaycan Sənaye Korporasiyası" ASC-nin əsas rəhbər heyətinin mükafatlandırılmasına 761 min manat xərclənib.
Marja.az ASC-nin illik hesabatına istinadən xəbər verir ki, rəhbər heyətin mükafatlandırılmasına çəkilən xərclər 2022-ci ildə 2021-ci illə müqayisədə 272 min manat və ya 55,6% artıb.
2021-ci il ərzində "Azərbaycan Sənaye Korporasiyası" ASC-nin əsas rəhbər heyətinin mükafatlandırılmasına 489 min manat xərclənmişdi.
Mükafatlandırmaya əmək haqqı, ixtiyari mükafatlar və digər qısamüddətli mükafatlar daxildir.
2022-ci ildə "Azəralüminium" MMC-nin rəhbər işçilərinin mükafatlandırılmasına 75 min 787 manat (2021-ci ildə: 78 min 412 manat), "Azərpambıq Aqrar Sənaye Kompleksi" MMC-nin rəhbər işçilərinin mükafatlandırılmasına 78 min 844 manat (2021-də: 101 min 7 manat), "Azəipək" MMC-nin rəhbər işçilərinin mükafatlandırılmasına isə 75 min 84 manat (2021-də 67 min 157 manat) sərf edilib.