"Əməkdaşlarımızın 46.3%-ni xanımlar təşkil edir"
"Bugün PAŞA Sığortanın rəhbər heyətinə nəzər salanda görürük ki, İdarə Heyətimizin 5 üzvündən 3-ü xanımdır, əməkdaşlarımızın 46.3%-ni xanımlar təşkil edir. Departament və şöbələrimizin 40%-ni xanım əməkdaşlarımız idarə edir".
Marja xəbər verir ki. bunu PAŞA Sığorta şirkəti İdarə Heyətinin sədri Ülviyyə Cabbarova bildirib.
O, "Bir çox insan düşünür ki, bununla əlaqədar təşkilat daxilində məqsədyönlü strategiya mövcuddur. Amma bu belə deyil" deyərək əlavə edib:
"Bizim sirrimiz budur ki, bu məsələ ümumiyyətlə idarəetmə siyasətimizdə mövcud deyil. Biz namizədləri hər zaman fərdi xüsusiyyətləri əsasında dəyərləndiririk. Hər hansı vakansiya elan olunduğu zaman biz bu vəzifənin yalnız xanıma və ya bəyə aid olması ilə bağlı xüsusi bir tələb qoymuruq. Namizədin fərdi və peşəkar göstəriciləri bu vakansiyaya uyğundursa, həmin namizədlə yolumuza davam edirik. Çalışırıq ki, həm xanım, həm bəy əməkdaşlarımız sahib olduqları hüquqlardan faydalana bilsinlər. Eyni zamanda hər iki tərəfə qarşı heç bir haqsızlıq halının yaşanmamasına olduqca həssas yanaşırıq. Şirkətimizdə balans bu şəkildə qorunur. Gördüyünüz kimi, bu üsul çox yaxşı nəticə və bəhrə verir".
Ülviyyə Cabbarova əlavə edib ki. öz işini sevərək və vicdanla görən, yüksəlməyi hədəfləyən hər kəs uğur qazana bilər, bu sadəcə xanımlara deyil, bütün insanlara aiddir:
PAŞA Sığorta şirkəti İdarə Heyətinin sədri öz tövsiyə lərini də verib:
- Mütləq şəkildə daim öz üzərinizdə çalışın, fərdi inkişafınızı heç zaman ikinci plana atmayın. Kiçik addımlarla da olsa, hər zaman özünüzü inkişaf etdirin.
- Çətinlik və ya hər hansı bir maneə ilə qarşılaşdığınız zaman ruhdan düşüb geri çəkilməyin. Çünki insan qarşılaşdığı maneələrlə təcrübə qazanıb, düzgün istiqaməti tapır. Çıxdığınız bütün yollarda sona kimi mübarizə aparın.
- Şəxsi həyat və iş arasındakı balansı hər zaman qorumağa çalışın. Burada harmoniyanı tapmaq üçün universal bir nisbət yoxdur. Əsas odur ki, həyatınızdakı bu 2 vacib statusu doğru idarə edib xoşbəxtlik hissi yaşayasınız.
- Stereotiplərdən uzaq olun və hər zaman öz düşüncələrinizə inanın. Öz məqsədlərinizi, hədəf qoyduğunuz nailiyyətlərinizi standartlara uyğunlaşdırmamaq və digərlərinin rəğbətini qazanmaq üçün qərar verməməyinizi məsləhət görürəm. Uğur pul, vəzifə və ya statusla ölçülmür və hər insanın uğura doğru yolu fərqlidir. Hədəfinizi müəyyən edin və inamla ona doğru irəliləyin.
- İnkişaf edərkən sadəcə özünüzün deyil, sizdən əlavə ən azı bir insanın irəliləməsinə öz dəstəyinizi göstərin. İnanın ki, insanlara göstərdiyiniz bu dəstək gələcəkdə sizin özünüzə misli ilə geri qayıdacaq.