“Bakı Fond Birjası”, mərkəzi ofisi Yeravana köçən Federasiyadan çıxdı
“Bakı Fond Birjası” Avro-Asiya Fond Birjaları Federasiyasından (FEAS) çıxır.
Xəbər verdiyimiz kimi, 1995-ci ildə İstanbulda yaradılan və 22 ildir Türkiyədə fəaliyyət göstərən Avro-Asiya Fond Birjaları Federasiyası (Federation Euroasia sec- FEAS), mərkəzi ofisini İstanbuldan Ermənistanın paytaxtı Yeravana köçürür. Türkiyənin yaratdığı bu təşkilatın mərkəzinin Ermənistana köçürülməsinin sektor üçün bəxtsizlik olduğu bildirilir.
Bakı Fond Birjasının yadığı məlumatda bildirilir ki, 14 iyun 2017-cı il tarixdə Bakı Fond Birjası QSC-nin Səhmdarlarının növbəti İllik Ümumi Yığıncağı keçirilmişdir.
İclas zamanı, yığıncağın gündəliyinə müvafiq olaraq, “Bakı Fond Birjası” QSC-nin 2016-ci il üzrə illik hesabatının (maliyyə hesabatları və idarəetmə hesabatı) təsdiq edilməsi, BFB-nin Avro-Asiya Fond Birjaları Federasiyasından (FEAS) çıxması və BFB-nin yeni sədrinin təsdiq edilməsi məsələsi müzakirə edilmişdir.