Tikinti materialları istehsalçısı illik 12,5% qazanmağı təklif edir - 1 MİLYON MANATLIQ İSTİQRAZ
17 dekabr 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə "Ekspress-C" ASC-nin ümumi dəyəri 1 milyon manat olan istiqrazları standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Birjadan Marja-ya daxil olmuş məlumatda bildirilir ki, yerləşdiriləcək faizli təmin edilməmiş sənədsiz adlı istiqrazların sayı 1000 ədəd, hər birinin nominal dəyəri 1000 manat, illik faiz dərəcəsi 12,5%, tədavül müddəti 2 təqvim ili, kupon faizlərinin ödəniş müddəti isə 3 təqvim ayından birdir.
Ticarət tarixi hərracdan 2 gün əvvəl emitent tərəfindən bildiriləcəkdir.
Xəbər verdiyimiz kimi, 2 dekabr 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında "Ekspress-C" ASC-nin tədavül müddəti 2 təqvim ili olan AZ2001023608 dövlət qeydiyyat nömrəli, 2 milyon manat həcmində, faizli, təmin edilməmiş sənədsiz, adlı istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir. Hərrac zamanı 3 investor tərəfindən 3 sifariş təqdim edilib. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 2 milyon manat, istiqrazların nominal qiymətlə yerləşdirilmiş həcmi isə 2 milyon manat təşkil etmişdir.
"Ekspress-C" ASC metal məmulatlarının əridilməsi və onlardan tikinti materiallarının istehsalı ilə məşğul olur. Şirkətin zavodu Qobustan rayonu, Navahi qəsəbəsində yerləşir.