Detallar bugünkü mətbuat konfransında açıqlanacaq...Argentina əsilli futbolçu, uzun müddət ispan klubu Barselonanın formasını geymiş və bu komandanın lokomotivi olan Lionel Messi dünən axşam Fransanın paytaxtı Parisə gəlib.
Marja xəbər verir ki, bir neçə gün öncə Barselonadan ayrılan Messinin fransız klubu Pari sen Jermenə (PSJ) keçəcəyi barədə xəbərlər gündəmi zəbt etsə də, futbolçu hələ yekun qərar vermədiyini bildirmişdi. Lakin Fransa klubunun qısa rəsmi açıqlaması bütün söz-söhbətlərə son qoyub.
Açıqlamada Messinin klubla daha sonra bir mövsüm uzadılma imkanı ilə 2 illik müqavilə imzaladığı bildirilib. Təkcə 2017-2021-ci illərdə 555 milyon avro (650 milyon dollardan çox) qazanan dünyanın ən bahalı oyunçularından biri ilə razılaşmanın digər detalları hələ açıqlanmayıb, bugün baş tutacaq rəsmi təqdimatda bir çox məsələlərə aydınlıq gələcək.