Dövlət Komitəsi 6 şirkət ilə təxmiən 23 milyon manatlıq müqavilələr imzaladı - YENİLƏNİB
Dövlət Şəhərsalma və Arxitertura Komitəsi düşmən təcavüzü nəticəsində dağılmış, qəzalı vəziyyətə düşmüş, təmir və bərpaya ehtiyac olan fərdi yaşayış evləri və qeyri-yaşayış obyektleri üçün layihə-smeta sənədlərinin işlənməsi və tikinti müddətində müəllif nəzarətinin həyata keçirilməsi (1), eləcə də Mingəçevir şəhərində, Ağdam və Bərdə rayonlarında (2), Gəncə şəhərində (3), Tərtər rayonunda (4), Füzuli, Cəbrayıl və Tərtər rayonlarında (5), Naftalan şəhərində, Ağcabədi, Goranboy, və Beyləqan rayonlarında (6) dağıdılmış, qəzalı vəziyyətə düşmüş, təmir və bərpaya ehtiyacı olan fərdi yaşayış evləri və qeyri-yaşayış obyektlərinin təmir, bərpa və tikintisi ilə bağlı elan etdiyi 6 açıq tenderə yekun vurub.
Vahid dövlət satınalmaları portalında verilən məlumata görə, tenderlərin qalibləri müvafiq olaraq Komitənin "Azərdövlətlayihə" Dövlət Baş Layihə İnstitutu, eləcə də “Rabitəinşaat” ASC, “Conco” QSC, “Real-İnşaat”, “Az Graft Construction” və “Parlaq-N” MMC-lərdir.
Qalib şirkətlər ilə, müvafiq olaraq 1 milyon 162 min manat, 4 milyon 579 min manat, 4 milyon 894 min manat, 5 milyon 671 min manat, 3 milyon 387 min manat və 2 milyon 116 min manat, ümumilikdə isə 22 milyon 810 min manatlıq müqavilələr imzalanıb.
Qeyd edək ki, xəbər yenilənib. Vahid dövlət satınalmaları portalında müqavilə məbləği düzgün göstərilmədiyi üçün ilk yayımda qeyri-dəqiq rəqəmlər göstərilmişdi.