Azərbaycanın Baş epidemioloqu istefa verdi
Tibb elmləri doktoru, professor İbadulla Ağayev Azərbaycanın Baş epidemioloqu vəzifəsindən çıxıb.
Bu barədə İ.Ağayev özü məlumat verib.
O bildirib ki, öz istəyinə uyğun olaraq Baş epidemioloq vəzifəsindən istefa verib.
“1976-cı ildən Azərbaycan Tibb Universitetində işləyirəm. 1992-ci ildən isə ATU-da professor, kafedra müdiriyəm. Həmçinin Əməkdar müəllim, Əməkdar elm xadimiyəm. 1991-ci il, ya da 1992-ci ildən ictimai əsaslarla baş epidemioloq oldum. İctimai əsaslarla işləyəndə heç kimə bunun müqabilində pul, maaş verilmir. Heç kim mənə heç nə deməyib. Sadəcə könüllü olaraq ərizə yazdım”,- o deyib.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl İbadulla Ağayevin jurnalist ilə dialoqu müzakirələrə səbəb olmuşdu.
Ölkənin koronavirus pandemiyası ilə mübarizə apardığı bir vaxtda Azərbaycanın Baş epidemioloqu İbadulla Ağayev jurnalistlərin suallarını cavabsız qoyurdu.
İ.Ağayev bir jurnalistə hazırda paytaxtda yox, rayonda olduğunu bildirmişdi: “Mən Bakıda deyiləm, rayondayam. Heç nədən də xəbərim yoxdur. Kənddə oturmuşam. Nə televizorum, nə də internetim var. Mən baş epidemioloq olanda nə olar? Mən də adamam da. Mənim də rayonda qohumum, əqrəbam var. Siz Səhiyyə Nazirliyinə, TƏBİB-ə zəng edin”.