SOCAR İstiqrazları sahibləri növbəti gəlirlərini əldə edəcəklər - 1 milyon 250 min dollar
SOCAR İstiqrazları üzrə növbəti faizlər aprelin 17-də ödənilir.
"SOCAR Capital" şirkətinin məlumatına görə, həmin tarixdə istiqraz sahibləri hər istiqraza görə 12,5 dollar gəlir əldə edəcəklər. Ümumilikdə istiqraz sahiblərinə 1 milyon 250 min dollar ödəniləcək.
Faizlər istiqraz sahiblərinin bank hesablarına köçürüləcək. Onlar bu pulları istədikləri kimi istifadə edə bilərlər.
Xatırladaq ki, nominal qiyməti 1000 dollar olan SOCAR İstiqrazlarının illik gəlirliliyi 5% və ya ildə 50 dollardır. Bu hesabla istiqraz sahibləri ildə 5 milyon dollar qazanırlar. Faizlər hər 3 aydan bir ödənilir. İlk faizlər yanvarın 17-də ödənilib.
SOCAR İstiqrazlarının əsas üstünlükləri SOCAR tərəfindən nominal qiymətə alış zəmanəti və likvidliyin yüksək olmasıdır. Nəticədə istiqrazların qiyməti heç vaxt min dollardan aşağı düşmür və onları cəmi bir neçə dəqiqəyə nağd pula çevirmək mümkündür.
Hazırda SOCAR İstiqrazlarını təkrar bazardan almaq üçün 1 və 5 saylı ASAN Xidmət mərkəzlərinə və ya *1999 qaynar xəttinə müraciət etmək lazımdır.