- Akademik katib akademiyanın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov
- Akademiyanın Naxçıvan büro bölməsinin sədri akademik İsmayıl Hacıyev
- Akademiyanın Gəncə bölməsinin sədri akademik Fuad Əliyev
Yeni tərkib səsverməyə çıxarılaraq təsdiq edilib.
AMEA-nın illik ümumi yığıncağında Akademiyada 2 birinci vitse-prezident vəzifəsinin (humanitar və ictimai elmlər üzrə və təbiət elmləri və dəqiq elmlər üzrə) təsis olunması təklif edilib.
Bu təkliflə akademiyanın prezidenti Ramiz Mehdiyev çıxış edib.
Yığıncaqda humanitar və ictimai elmlər üzrə birinci vitse-prezident vəzifəsinə İsa Həbibbəylinin, təbiət elmləri və dəqiq elmlər üzrə isə akademik İbrahim Quliyevin namizədliyi irəli sürülüb.
Təklif qəbul edilərək namizədlərin seçilməsi üçün gizli səsvermə elan edilib.
Səsvermə üçün akademiyanın üzvləri fasiləyə çıxıb.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Ümumi yığıncağı başlayıb.
Iclasda Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət, diaspora, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva, Baş Nazirin müavini Şahin Mustafayev, Təhsil naziri Ceyhun Bayramov, Akademiyanın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, AMEA-nın üzvləri və ziyalılar iştirak edirlər.
Yığıncaqda “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 2020-2025-ci illər üçün inkişaf proqramı” müzakirə olunacaq.
Həmçinin AMEA-nın Nizamnaməsində dəyişiklik edilməsi, AMEA-nın Nizamnamə komissiyasının sədrinin və tərkibinin təsdiq edilməsinə baxılacaq.
Bundan başqa, akademiyanın 2 nəfər birinci vitse-prezidenti vəzifəsinə seçkilər keçiriləcək.