Unibank 10 milyon dollarlıq istiqraz buraxacaq - YÜKSƏK GƏLİR
“Unibank Kommersiya Bankı” ASC Bakı Fond Birjasının (BFB) “Listinq Məsləhət Proqramı” (LAP) üzrə növbəti mərhələsinə start vermişdir.
Birjadan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, Proqram çərçivəsində “Unibank Kommersiya Bankı” ASC BFB-də Listinqə qəbul üçün müraciət etmişdir. “Unibank Kommersiya Bankı” ASC-nin müraciəti üzrə BFB-də Listinq prosesi başladılmışdır.
Qeyd etmək istərdik ki, Listinq prosesi sona çatdırıldıqdan sonra Emissiya prospekti Bakı Fond Birjasının internet səhifəsi vasitəsilə paylaşılacaqdır.
"Nəzərinizə çatdırmaq istərdik ki, yerləşdiriləcək istiqrazların sayı 1 000 (bir min) ədəd, nominal dəyəri 10 000 (on min) USD, istiqraz üzrə illik gəlirliyi 6 % nəzərdə tutulur. İstiqrazlar üzrə faizlər İstiqrazın nominal dəyərindən hesablanır və istiqrazların tədavül müddəti ərzində ardıcıl olaraq 90 (doxsan) təqvim gününün başa çatması tarixindən növbəti 3 iş günündən gec olmayaraq ödənilir",- Birjanın məlumatında deyilir.
Banklarda Dollar əmanətləri üzrə faizlərin 1-2% olduğu bir vaxtda, Unibankın 6% illik gəlirlilik ilə istiqraz təklifi diqqəti cəlb edir.