bp şirkəti “Turan Drilling" ilə Xəzərdə dəniz əməliyyatları və texniki xidmət üzrə müqaviləsini müqaviləsini yenilədi
bp Azəri-Çıraq-Günəşli (AÇG) neft yatağının və Şahdəniz qaz yatağının operatoru kimi bu gün platformalardakı qazma qurğularının əməliyyatları və texniki xidmət işləri üzrə "SOCAR AQŞ" və ABŞ-nin "Helmerich & Payne" (H&P) şirkətinin birgə müəssisəsi olan “Turan Drilling & Engineering Company” MMC ilə müqavilənin yeniləndiyini elan edib.
Bu barədə Marja.az  bp-nin Bakı ofisinə istinadən xəbər veir.
bp Azəri-Çıraq-Günəşli Şahdəniz SOCAR AQŞ Helmerich & Payne Turan Drilling & Engineering Company Xəzər dənizi Mərkəzi Azəri Şərqi Azəri Qərbi Azəri Dərinsulu Günəşli Qərbi Çıraq Çıraq ACE Şahdəniz Alfa müqavilə yenilənməsi qazma qurğuları əməliyyatları texniki xidmət işləri neft və qaz hasilatı ofşor platformalar personal dəstəyi ehtiyat hissələrin idarə olunması anbar təsərrüfatı mühəndislik xidmətləri beşillik müqavilə müddəti uzadılma imkanı milyard dollarlıq müqavilə yerli tərəfdaşlıq SOCAR ilə əməkdaşlıq Xəzər regionunda enerji layihələri Azərbaycan neft-qaz sektoru beynəlxalq enerji sərmayələri