“AFB Bank”da 12% gəlir ilə əmanət imkanı
(®) Pulunu artırmaq istəyən, əlavə gəlir əldə etməyən istəyən şəxslərə ölkənin qabaqcıl banklarından olan “AFB Bank”da sərfəli şərtlərlə depozit fürsəti mövcuddur.
Əmanətlər hər iki valyuta üzrə 12, 18, 24 və 36 aylıq müddətə yerləşdirilə bilər. Üstəlik, bank AZN valyutasında 12 ay və 18 ay üzrə yerləşdirilən əmanətlərin faiz dərəcələrinin aylıq ödənildiyi hallar üçün 11%-dən 11,5%-ə yüksəldib.
Qeyd olunan aylar üzrə əmanət gəlirləri müddətin sonunda ödənildiyi hallarda isə faiz dərəcəsi 12%-dir.
24 və 36 aylıq müddətlər üçün illik faiz dərəcəsi isə gəlirin aylıq ödənildiyi hallar üzrə 11%, müddətin sonunda isə 12%-dir.
“AFB Bank” əmanətdən gələn gəlirləri aylıq və ya müddətin sonunda əldə etmək istəyən müştərilərinə Visa və ya Mastercard ödəniş kartları da HƏDİYYƏ edir.
Həmçinin vergi qanunvericiliyinə uyğun olaraq, əmanətlər 18 ay və daha uzun müddətə yerləşdirildiyi hallarda əmanət gəlirindən asılı olmayaraq fiziki şəxslərin gəlir vergisindən azaddır.