“AFB Bank”dan 12% gəlir gətirən əmanət fürsəti
(®) Pulunu artırmaq istəyən, əlavə gəlir əldə etmək istəyən şəxslərə ölkənin qabaqcıl banklarından olan “AFB Bank”da sərfəli şərtlərlə depozit fürsəti mövcuddur.
Belə ki, banka 100 AZN-dən 1 000 000 AZN-dək və ya ekvivalent məbləği həm AZN, həm də USD valyutasında depozit olaraq yerləşdirmək mümkündür.
Əmanətlər hər iki valyuta üzrə 12, 18, 24 və 36 aylıq müddətə yerləşdirilə bilər.
AZN valyutasında əmanət gəlirinin illik faiz dərəcəsi gəlirin aylıq ödənildiyi hallar üçün 11%, müddətin sonunda ödənildiyi zaman isə 12%-dir.
USD valyutasında isə faiz dərəcələri 5%-dəkdir.
Əmanət üzrə faizləri aylıq əldə etmək istəyən müştərilərə, ödəniş kartı bank tərəfindən hədiyyə edilir.
Qeyd edək ki, “AFB Bank”a yerləşdirilən 100.000 AZN-dək və ekvivalent məbləğdə bütün əmanətlər sığortalı hesab olunur.
Həmçinin vergi qanunvericiliyinə uyğun olaraq, əmanətlər 18 ay və daha uzun müddətə yerləşdirildiyi hallarda əmanət gəlirindən asılı olmayaraq fiziki şəxslər gəlir vergisindən azaddır.
Xatırladaq ki, ölkənin inkişaf edən banklarından olan “AFB Bank” ASC hazırda 7 filial və 4 şöbəsi ilə həm hüquqi, həm də fiziki şəxslərə müxtəlif bank xidmətləri təklif edir. Filial şəbəkəsi Bakı ilə yanaşı, Sumqayıt, Gəncə və Qəbələ şəhərlərini də əhatə edir.