Lizinq şirkətinə yeni səhmdarlar cəlb olunub
2023-cü ilin birinci yarısında “Partner Finance” QSC-nin nizamnamə kapitalının 100 % -i 1 fiziki şəxsə - Rzayev Nübuvvət Rza oğluna məxsus idi.
Marja.az şirkətin 2023-cü ilin yekunları üzrə hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2023-xü ilin sonunda "Partner Finance” QSC 3 fiziki şəxsə məxsus lub. Ən böyük paya malik olan səhmdarlar Nuriyev Anar Seyran oğlu (49,0196%) və Qurbanova Şamama Balaqardaş qızıdır (49,0196%).
“Partner Finance” QSC maliyyə lizinqi sahəsində fəaliyyət göstərir.
Xəbər verdiyimiz kimi, "Partner Fiпапсе" QSC 2023-cü ili 791 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2022-ci ili 470 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, ötən il "Partner Fiпапсе"ın xalis mənfəəti 58,3% artıb.
"Partner Fiпапсе"ın faiz gəlirləri 2022-ci ildə 1 milyon 22 min manat ikən, 2023-cü ildə 1 milyon 670 min manat təşkil edib. Şirkətin komissiya gəlirləri isə 168 min manatdan 265 min manata yüksəlib.
"Partner Fiпапсе" QSC 14.02.2020-ci il tarixində dövlət qeydiyyatına alınıb.