Avtomobil lizinqi şirkəti pullaşıb
Lizinq şirkəti "Legion Financial" ASC 2023-cü ili 616 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub ki, bu da 2022-ci illə müqayisədə 2,2 dəfə çoxdur. Lizinq şirkəti 2022-ci ili 283 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja.az xəbər verir ki, "Legion Financial" ASC-nin faiz gəlirləri 2022-ci ildə 418 min manat ikən, 2023-cü ildə 893 min manat təşkil edib (2,1 dəfə artıb).
Ötən il Şirkətin lizinq portfeli (maliyyə lizinqi üzrə debitor borclar və ya lizinq yolu ilə verilmiş borclar) 2,2 dəfə artaraq 4 milyon 727 min manata çatıb. Şirkət 2022-ci ilin sonunda 2 milyon 120 min manat lizinq portfelinə malik idi.
ŞİRKƏTƏ ƏLAVƏ 1 MİLYON MANATA MAYA QOYULUR
Lizinq şirkəti "Legion Financial" ASC-nin nizamnamə kapitalı 1,3 milyon manat artırılır. Səhmlərin hər birinin nominal dəyəri 100 manat, sayı 13 000 ədəddir.
1 MİLYON MANAT CƏLB EDİR
Lizinq şirkəti "Legion Financial" ASC istiqraz buraxılışı yolu ilə 1 milyon manat cəlb edir. Faizli və təmin edilməmiş istiqrazların sayı 1000 ədəd, hər birinin nominal dəyəri 1000 manatdır.
İstiqrazların tədavül müddəti 1800 gün, faiz dərəcəsi illik 15%, faizlərin ödənilməsiperiodu 30 gündən birdir.