“MİLK-PRO” şirkəti bölündü
"Sevimli Dad" markası ilə tanınan “MİLK-PRO” şirkəti bölündü. Şirkətin tərkibindən ayrılma ilə "Xətai Development" şirkəti yaradılıb.“MİLK-PRO” MMC-nin tərkibindən yeni şirkət ayrılıb.
Marja.az xəbər verir ki, “MİLK-PRO” MMC tərkibindən "Xətai Development" MMC ayrılmaqla yenidən təşkil olunur.
Tərtib olunmuş bölünmə balansına əsasən "Xətai Development" MMC “MİLK-PRO” MMC-nin bəzi hüquq və öhdəlikləri üzrə hüquq varisidir.
“MİLK-PRO” MMC 10 min manat nizamnamə kapitalına malik olub.
1991-ci ildən fəaliyyət göstərən “Milk - Pro” MMC şirkəti süd, süd məhsulları (Sevimli Dad) və meyvə şirləri (Sonti) istehsal edir.
Kommersiya qurumlarının dövlət reyestrində verilən məlumata görə, “MİLK-PRO” MMC-nin qanuni təmsilçisi (Baş direktoru) Məmmədov Mustafa Mehman oğludur.
Hazırda “MİLK-PRO” MMC "CTC HOLDİNQ" ASC-nin tərkibində göstərilir. Həmçinin "Xızı Aqro Park" MMC, "Aqro Qida" MMC, "Xınalıq İM" MMC, "CTC Servis" MMC, "CTC İnvest" MMC, "MEAT DAİRY" MMC bu holdinqə daxildir.