Avtomobil lizinqi şirkətində növbədənkənar ümumi yığıncaq keçiriləcək
18 mart 2024-cu il tarixində avtomobil lizinqi şirkəti "Legion Financial" ASC-nin səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağ keçiriləcəkdir.
Marja.az xəbər verir ki, gündəliyə daxil olan məsələ nizamnamə kapitalının artırılması məqsədilə səhmlərin əlavə buraxılışıdır.
NİZAMNAMƏ KAPİTALI ARTIRILIR
Xəbər verdiyimiz kimi, "Legion Financial" ASC-nin nizamnamə kapitalı artırılır. Bir neçə gün öncə Şirkət hər birinin nominal dəyəri 100 manat olan 950 ədəd adi, sənədsiz, adlı səhmlər emissiya edib. Səhmlərin yerləşdirilməsi uğurla yekunlaşarsa, "Legion Financial" şirkətinin nizamnamə kapitalı 1,4 milyon manatdan 1 milyon 494 min manata yüksələcəkdir. Əldə olunmuş gəlir dövriyyə kapitalının artırılmasına yönəldiləcəkdir.
"Legion Financial" ASC 2023-cü ili 616 min 334 manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2022-ci ili 282 min 724 manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Legion Financial" ASC-nin xalis mənfəəti 2022-ci illə müqayisədə 2023-cü ildə 2,2 dəfə artıb.
"Legion Financial"ın faiz gəlirləri 2022-ci ildə 418 min 202 manat ikən, 2023-cü ildə 893 min 129 manata yüksəlib (2,1 dəfə artıb).