Media şirkəti 1000 işçini ixtisar edəcək
Böyük Britaniyada yerləşən Sky media şirkəti bu il təxminən min nəfəri işdən çıxarmağı planlaşdırır.Böyük Britaniyada yerləşən Sky media şirkəti bu il təxminən min nəfəri işdən çıxarmağı planlaşdırır.
Marja.az İngiltərə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, getdikcə daha çox insan internet üzərindən şirkətin xidmətlərinə müraciət etdiyi və evlərinə peyk antenaları quraşdırmaq istəyənlərin sayı azaldığı üçün, işdən çıxarılacaq işçilərin əhəmiyyətli bir hissəsini mühəndislər təşkil edəcək.
Sky-ın bu il ixtisar etməyi planlaşdırdığı 1000 nəfər media şirkətinin işçi qüvvəsinin təxminən 4 faizini təşkil edir. Hazırda Sky şirkətində Böyük Britaniyada təxminən 26.000 nəfəri çalışır.
Sky-ın sözçüsü bildirib ki, müştərilər getdikcə daha çox quraşdırma tələb etməyən Sky Glass və Sky Stream-i seçirlər və bu, şirkətin xidmətlərini göstərmək üçün ehtiyac duyduğu vəzifələrin sayının dəyişməsinə səbəb olub.