Azərbaycanın İqtisadiyyat naziri Hindistanın "ReNew" şirkətinin sədrilə görüşüb
Azərbaycanın İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Davos İqtisadi Forumu çərçivəsində görüşlərini davam etdirir. Marja.az xəbər verir ki, nazir Hindistanın "ReNew" şirkətinin sədri və baş icraçı direktoru Sumant Sinha ilə görüşüb.
"Yaşıl enerjiyə keçidin təmin edilməsi üçün ölkəmizdə alternativ və bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadəni intensivləşdirmək məqsədilə bu sahədə ixtisaslaşmış şirkətlərlə fəal əməkdaşlıq qurulur. Davos İqtisadi Forumu çərçivəsində Hindistanın "ReNew" şirkətinin sədri və baş icraçı direktoru Sumant Sinha ilə görüşdə ekoloji mühiti dəstəkləyən biznes həllərini, şirkətin təklif etdiyi dekarbonizasiya mexanizmləri ilə ölkəmizin sıfır emissiyaya doğru hədəflərini reallaşdırmaq imkanlarını nəzərdən keçirdik",- nazir Mikayıl Cabbarov "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında bildirib..