"Sizin Lombard"a yenidən pul lazımdır - 12%-LƏ BORC ALIR
“GL” ASC-nin istiqrazları Bakı Fond Birjasında listinqə daxil olmuşdur4 oktyabr 2023-cü il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə “GL” ASC-nin ("Sizin Lombard" ticarət nişanı) ümumi dəyəri 425 min manat olan istiqrazları standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Faizli, təmin edilməmiş sənədsiz adlı istiqrazların sayı 425 ədəd, hər birinin nominal dəyəri 1000 manat, illik faiz dərəcəsi 12%, ödəmə periodu ayda bir dəfə, tədüvül müddəti 5 ildir.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Bank “GL” ASC-nin hər birinin nominal dəyəri 1000 manat olan 3025 ədəd istiqrazını dövlət qeydiyyatına alıb. Bakı Fond birjası şirkətin 3 milyon 25 min manatlıq istiqrazının 425 min manatlıq hissəsini listinqə daxil edib. Qalan hissə mərhələli şəkildə yerləşdiriləcək.
Bundan əvvəl "Sizin Lombard" şəbəkəsini idarə edən "GL" ASC illik faiz dərəcəsi 15% olan 1,5 milyon dollarlıq istiqraz buraxıb və tam yerləşdirilib.
"GL" ASC-nin nizamnamə kapitalının 100%-i Quliyev Fərman Eldar oğluna məxsusdur. "GL" ASC daşınar əşyaların girov qoyulması müqabilində qısamüddətli kreditlərin verilməsini həyata keçirən hüquqi şəxsdir.