“MKT İstehsalat Kommersiya” və “Azərşəkər” arasında memorandum imzalanıb
Toxum səpinindən məhsul yığımına qədər olan bütün mərhələlər "Azərşəkər" şirkətinin tərkibində olan "Agrolab" kənd təsərrüfatı laboratoriyasının nəzarəti altında müasir əkinçilik yanaşmaları ilə həyata keçiriləcək.(®️)“MKT İstehsalat Kommersiya” MMC ilə “Azərşəkər” MMC arasında pambıq əkinlərində müasir yanaşmaların tətbiqi, əkin sahələrində keyfiyyət və məhsuldarlığın artırılması istiqamətində memorandum imzalanıb.
İlkin olaraq, “MKT İK” MMC-nin fəaliyyət gösdərdiyi 15 rayonda 267 fermeri əhatə edəcək yeni layihədə toxum səpinindən məhsul yığımına qədər olan bütün mərhələlər "Azərşəkər" şirkətinin tərkibində olan "Agrolab" kənd təsərrüfatı laboratoriyasının nəzarəti altında müasir əkinçilik yanaşmaları ilə həyata keçiriləcək.
Əməkdaşlığa əsasən, Agrolab tərəfindən fermerlər üçün təlimlər təşkil ediləcək, pambıq bitkisinin becərilmə prosesində kompleks laborator analizlər icra edilərək düzgün aqrotexniki qulluğun yerinə yetirilməsi üçün tövsiyələr veriləcək.
“Agrolab” kənd təsərrüfatı laboratoriyası MDB məkanında tanınmış "Agro Analiz"kənd təsərrüfatı laboratoriyaları şəbəkəsinin dəstəyi və müşayiəti ilə “Azərşəkər” şirkətinin tərkibində 2019-ci ildə Yevlax rayonunda yaradılıb. “Agrolab” kənd təsərrüfatı laboratoriyası müasir əkinçilik təsərrüfatlarının yaradılması, düzgün və yeni yanaşmalarla inkişaf etdirilməsi üçün xidmətinizdədir.