Dövlət xidməti mühərrik yağlarının idxalı və satışı ilə məşğul olan 2 şirkət haqqında iş qaldırıb
Azərbaycanda iki şirkət, mühərrik yağlarının qablaşdırılmasının üzərində istehsalçı və mənşə ölkəsi barədə yanlış məlumatlardan, habelə həmin məhsullara uyğun olmayan marka adlarından istifadədə ittiham olunur.
Marja.az xəbər verir ki, İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti “AUTODOC AS COMPANY” MMC və “VİKSON AZ SERVİS” MMC barəsində iş qaldırıb.
Qanun pozuntusu “Haqsız rəqabət haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 9-cu maddəsinin ikinci və beşinci abzaslarının tələblərinin pozulması əlamətləri üzrədir.
Adı çəkilən şirkətlərin, idxalı və satışı həyata keçirilən mühərrik yağlarının qablaşdırılmasının üzərində istehsalçısı və mənşə ölkəsi barədə yanlış məlumatlardan, habelə həmin məhsullara uyğun olmayan marka adlarından istifadə etmələri əlamətləri üzrə araşdırma aparılır.
10.04.2023-cü il və 17.04.2023-cü il tarixlərində işlərə baxılacaq.